اتوکشی پارچه های عتیقه

 

 

اتوکشی پارچه های عتیقه

 

مطمئننا بعد از ایام عید بعضی از رومیزی ها و پارچه های عتیقه که در معرض دید و پذیرایی از میهمانان هستند کثیف و یا چرک می شوند . اما چاره چیست؟

 


نحوه اتوکشی انواع سوزن دوزی


برای اتوکشی سوزن دوزی‌ها هرگز نباید اتو را مستقیماً روی کار بگذارید ، بلکه باید در پشت کار یک تکه پارچه نم دار سفید انداخته ، اتو را روی محل مورد نظر بگذارید و بردارید ، زیرا کشیدن اتو روی دست دوزی‌ها ممکن است به کار آسیب بزند و باعث جابجایی نخ‌ها ، منجوق‌ها و یا ملیله‌ها بشود .


اتوکشی موادی از قبیل نقده ، گلابتون و پولک باید با حرارت کاملاً ملایم و یا حداقل درجه حرارت صورت پذیرد ، چون مواد مذکور در مقابل حرارت تغییر شکل می‌دهند .

 

در صورتی که از نخ نامرئی برای دوخت استفاده شده تا حد امکان از اتوکردن کارخودداری کنید. الیاف پلاستیک حتی در مقابل حرارت کم نیز ممکن است شکل اولیه خود را از دست بدهند و باعث افت کار شوند.

 

 

نحوه اتوکشی انواع سوزن دوزی, اتوکشی پارچه های عتیقه, اتوکشی موادی از قبیل نقده ، گلابتون و پولک, نخ نامرئی, دوخت, الیاف پلاستیک, اتوکردن, نحوه اتوکشی انواع سوزن دوزی, اتوکشی پارچه های عتیقه, اتوکشی موادی از قبیل نقده ، گلابتون و پولک, نخ نامرئی, دوخت, الیاف پلاستیک, اتوکردن,

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

شستشوی رودوزی های سنتی
        دیر زمانی است که انواع دوخت‌های سنتی نظیر تابلوهای ملیله دوزی ، سرمه دوزی و منجوق دوزی ،رومیزی‌های......
گونی دوزی
    گونی دوزی     لوازم مورد نیاز:   - گونی سوزن کوبلن - مهره های رنگی - نخ......
روبان دوزی
      روبان دوزی روبان دوزی-روبان دوزی یکی از زیر شاخه های سوزن دوزی است که از تلفیق انواع پارچه......
نگهدارى فرش
    قالى‌ها و ساير زيراندازها براساس خصوصيات و مواد تشکيل‌دهندهٔ آنها، آسيب‌پذير و در معرض آفات و صدمات......

پخش اخبار زنده