انواع سبک ها در دکوراسيون

 

 

 

سبک در دکوراسیون

 

 

سبک ويلايي

 

به کارگيري طرح‌هاي گل‌دار لزوماً به معناي استفاده از پارچه‌هاي کتان گل‌دار نيست. پارچه‌هاي طرح‌دار امروزي با اکثر چيدمان‌ها هماهنگي دارند ، اما اگر در پي رسيدن به چشم‌اندازي خيلي مدرن در اتاق‌تان هستيد، از عناصر سنتي بپرهيزيد.

 

در اين جا مي‌بينيد که ديوارهاي سفيد زمينه‌اي ساده و يکدست پديد آورده‌اند و کف پوش‌هاي چوبي، با گرماي طبيعي خود، رنگ اتاق را متعادل کرده‌اند. اگر از طرح‌هاي گل‌دار استفاده مي‌کنيد، يک طرح گل درشت را در کنار طراحي با گل‌هاي ريز- نظير کوسن‌هاي اين اتاق نشيمن- قرار دهيد. حتي مي‌بينيد که در اين‌جا از سه نوع پارچه ي مختلف کوسن استفاده شده و متکاهايي کوچک براي روي کاناپه ي سفيد تهيه شده است. مراقب باشيد محيط را شلوغ نکنيد؛ حداکثر چهار نوع طرح کافي است.

 

روکش گل‌دار مبل دسته‌دار، واحد بزرگ‌تري با گل‌هاي درشت را به اتاق افزوده و چشم‌انداز اتاق‌نشيمن را به سادگي دگرگون کرده است. مي‌توان اجزاي کوچک تر، مثل عسلي‌ها را با پارچه‌هاي ساده‌تر روکش کرد. اما در اين طراحي، به منظور مدرن کردن فضا از ميزهاي سفيد استفاده شده که به خوبي با رنگ زمينه ي اتاق و ديوارها در هماهنگي‌اند. پارچه‌هاي توري فانتزي جلوه ي زيباتري نسبت به پرده‌هاي ساده رومي يا رولي دارند. يک حاشيه ي راه راه براي پرده ي گل‌دار، به محض ورود به اتاق، توجه را به سمت پنجره معطوف مي‌کند.


 


سبک امروزي


با استفاده از دو رنگ با زمينه‌هاي مختلف که بر جزئيات طرح تاکيد و آن‌ها را برجسته مي‌کنند، مي‌توان يک طراحي خنثي در اتاق نشيمن را از حالت سادگي محض در آورد. رنگ‌آميزي تک رنگ ، فضاي کمينه‌گراي ژاپني را تداعي مي‌کند که مي‌تواند با مبلماني کاملاً شرقي تشديد شود.

 

براي داشتن محيطي امروزي، انتخاب رنگ‌هاي خنثي به معناي به کارگيري درجات رنگي است که از نظر شدت در يک مايه‌اند. رنگ آميزي ديوارها با رنگ ميانه‌اي مثل طوسي گرم، احساس بسيار آرامش بخش‌تري از سفيد يا کرم به ارمغان مي‌آورد. يک فرش کم‌رنگ نيز به روشنايي محيط کمک مي‌کند. براي طرح‌هاي تک رنگ، سورمه‌اي گزينه ي بهتري نسبت به مشکي است و درجات ملايم‌تر آبي به شادابي محيط اتاق ياري مي‌دهد.

 

کاناپه با يک طرح چاپي کرم و طوسي مايل به قهوه‌اي پوشانده شده و ديوار جلويي با کاغذ ديواري متن‌دار در زمينه ي آبي مليح پوشش داده شده است. طرح‌هاي برجسته‌تر در کوسن‌ها بيش‌تر به چشم مي‌آيند. طرح‌هاي چاپي تک رنگ، همراه با کرم که در وسايل استفاده مي‌شود، بسيار آرام و چشم نوازند و براي جان دادن به طرحي خنثي و بي‌رنگ، مناسب جلوه مي‌کنند. در اين اتاق قسمت‌هاي قهوه‌‌اي تيره در مبلمان، به طرح غنا بخشيده‌اند، در حالي که ميز چوبي جلوي مبل و صندلي تکي که تک رنگ نارنجي دارند، محيط اتاق را گرم‌تر کرده‌اند. اين روزها مبلمان شرقي با رنگ چوب به فراواني در دسترس‌اند و به راحتي مي‌توان آن‌ها را در خانه‌هايي با معماري داخلي مدرن، به کار گرفت. 

 

سبک راحت


در اين اتاق‌نشيمن، طرحي که بر پايه ي رنگ‌هاي خنثي ايجاد شده، با استفاده از چند پوشش قابل تعويض مبل‌ها، جلوه‌اي شاد و رنگارنگ پيدا کرده است. فراهم آوردن اين نوع دکوراسيون و حتي تعويض آن در مواقعي که مي‌خواهيد در فضاي اتاق تنوعي به وجود آوريد، بسيار ساده است. اگر علاقه‌مند باشيد، اين تغيير شکل ساختاري مي‌تواند درباره ي ميزها و کاناپه‌ها نيز به کار گرفته شود. شست وشوي اين پيراهن‌هاي مبل بسيار آسان است و هزينه‌ ي کم‌تري نسبت به تعويض پارچه ي مبلمان دارد. بايد ابعاد مبلمان خود را به دقت اندازه‌گيري کنيد و براي جلوگيري از خراب شدن احتمالي پارچه به هنگام برش، ابتدا يک الگوي کاغذي با ابعاد مورد نظر تهيه فرماييد.

 

از نظر شناخت رنگ، بايد بدانيد که رنگ خنثي با هر رنگ ديگري ترکيب مي‌شود، پس آراستن سطوح اتاق با رنگ‌هايي مانند خاکستري مايل به قهوه‌اي يا بژ، يک فضاي خالي و در عين حال متنوع ايجاد مي‌کند. رنگ‌هاي خنثي را براي اشياي بزرگ‌تر در نظر بگيريد تا نتيجه ي بهتري حاصل شود. در اين جا، به کارگيري رنگ‌هاي تازه و ملايم، احساسي بهاري به وجود آورده است. اگر مي‌‌خواهيد محيط بسته‌تري براي فصل پاييز داشته باشيد، کافي است مجموعه‌اي از پيراهن مبل با رنگ گرم‌تر تهيه کنيد.

 

اگر پرده‌هاي افشان و پرچين دوست داريد، مي‌توانيد مانند پرده اين اتاق، پارچه پرده‌اي را بلندتر از ارتفاع ديوار اندازه بگيريد تا توده‌ با شکوهي از پارچه بر روي زمين ايجاد شود.


منبع :dekore20.mihanblog


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عناصر اصلی دکوراسیون چیست؟
    ● تأثیرات حاصل از رنگ ها همواره لازمه ی دریافت نتیجه ای مطلوب از انجام هر نوع کار عملی، وجود اطلاعات......
اصول دکوارسیون لابی
      دکوراسیون و چیدمان - امروزه در فضاهای عمومی مجتمع‌ها، آپارتمان‌ها و برج‌های مسکونی به جهت وسعت......
آموزش تغییر دکور منزل برای عید ۹۱
    مسلما شما هم از دکور یکنواخت اتاق نشیمن و پذیرایی خسته شده اید و دوست دارید برای عید ۹۱ تنوع زیادی......
نکاتي درمورد دکوراسیون منزل
شاید یادتان نیاید چند مرتبه سعی کرده‌اید چیدمان یک میز قهوه را عوض کنید یا تعدادی وسیله جانبی به اتاق......
تغییردکوراسیون یک اتاق غذاخوری زیبا و شیک !
      این اتاق غذاخوری که بسیار بی رنگ و روح است را می توان با تغییراتی که طی سه مرحله روی آن انجام می......
جذابیت در تلفیق رنگ‌های آبی و قهوه‌ ای
    رنگ آبی از رنگ های سرد است که با یادآوری صدای دلنواز دریا آرامش و سکون در افراد به وجود می‌آورد.......
چه میزی بهتر است ؟
      بسیاری از ما متوجه اهمیت میزی که برای جلوی مبلمان در نظر می گیریم و نقش دکوراتیو آن در اتاق نشیمن......
ايجاد فضايي مردانه در خانه
    هنگامي كه يك زوج وظيفه تغيير چيدمان و تغيير مدل منزل را بر عهده ميگيرند، معمولا نبرد بين دو جنس مخالف......
ده نکته ای که دردکوراسیون منزل نباید انجام داد
      قبل از اینکه بخواهید اتاق نشیمن خود رادوباره چیدمان کنید ، ابتدا مطالب زیر را بخوانیدتا همان اشتباهات......
یک چینش منحصر به فرد
        رنگ‌های زنده، دارای ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای هستند که می‌توانند تنها با چند تركیب خاص،‌ فضای......

پخش اخبار زنده