چگونه زني شجاع و ثروتمند باشيم؟

 

 

 

 

 

روانشناسی زنان,تست روانشناسی زنان,زنان شجاع,زنان پولدار,ثروتمند

 

 

 

 

وقتي با بيشتر زن ها در مورد راه انداختن يک کسب و کار و يا سرمايه گذاري روي يک ملک صحبت کرده  مي شود، واکنش يکساني را مي شود در همه آن ها ديد و آن ترس از انجام فعاليتي مستقل از خانواده يا همسرانشان است.

 

 

گويي زنان از اين که هميشه بر کسي يا بر شرايطي تکراري تکيه کنند، عادت کرده اند اما مهم تر از همه بيشتر آن ها از سرمايه گذاري وحشت دارند. اما در مقابل چنين ترس هاي زنانه اي چه بايد کرد؟ آيا اين ترس ها مختص زنان است يا مردان هم آن ها را تجربه کرده اند؟

 

 

 

ترس تو را نمي کشد

 

 

 

داشتن مقداري ترس در هر کاري مي تواند مانع سقوط و نابودي شما شود مثلا ترس از دزدي باعث مي شود که شب ها قبل از خواب از بسته شدن در ها مطمئن شويد يا پول هاي تان را داخل گاوصندوق بگذاريد اما گاهي اوقات ترس مثل يک مانعي بزرگ نمي گذارد که شما از فرصت هايي که براي تان به وجود مي آيد استفاده کنيد. زنان در مقايسه با مردان ترس بيشتري را براي شروع يک کسب و کار مستقل دارند. اين جملات نمونه اي از جملات شايع زنان هنگام پيشنهاد براي شروع يک تجارت و فعاليتي اقتصادي است:« اگر نتوانم قسط هايم را به موقع بدهم چه اتفاقي مي افتد؟»«سرمايه گذاري پر از خطراتي است که ممکن است همه پول هايم را از دستم خارج کند» يا« اگر بانک اموال مرا توقيف کند بايد سرگردان و بي خانمان شوم» و... تمام اين حرف ها بي اساس است اما با وجود اين، تمامي اين فکرها مي تواند يک مانع جدي براي شروع نکردن تجارت زنانه شما باشد.

 

 

بهتر است بدانيد مردان هم مانند شما در شروع يک کار مستقل و تجاري دچار چنين ترس هايي مي شوند اما آن ها بر ترس هاي شان کنترل دارند زيرا ميليون ها مرد ديگري را ديده اند که با وجود همه مشکلات دست به عمل زده اند. قبل از هرچيز اين فکر را در ذهن تان جا بيندازيد که شروع يک کار تجاري مستقل و زنانه نمي تواند تهديد جدي براي شما باشد. براي اين کار ابتدا ضررها و منافع کاري که قصد داريد شروع کنيد، را در يک ورق کاغذ بنويسيد تا با مشکلاتي که احتمالا براي تان به وجود خواهد آمد آشنا شويد. با اين کار ذهن بهانه گير و غيرمنطقي تان را از مسيري که انتخاب کرده ايد، دور مي کنيد.

 

 

 

نخستين سرمايه گذاري آخرين سرمايه گذاري نيست

 

 

 

نکته مهم ديگري که زنان بايد از آن آگاه باشند اين است که نخستين سرمايه گذاري آن ها لزوما نبايد نخستين و آخرين سرمايه گذاري شان باشد. يکي ديگر از ترس ها ي زنان اين است که شايد راهي که در آغاز انتخاب کرده اند بهترين راه نباشد. اصلا نترسيد چون با دست به عمل زدن راه هاي بهتري به سمت تان خواهد آمد. خبر خوش اين که در اين زمينه هم مردان همانند شما فکر مي کنند. رستوران هاي زنجيره اي مک دونالد که توسط برادران مک دونالد راه اندازي شده در آغاز قرار بود که يک سالن تئاتري بيش نباشد اما در خلال اتفاقاتي تصميم ? برادر به جا ي داشتن يک سالن تئاتر به رستوران تبديل شد. ممکن است ديگران آنطور که بايد تشويق تان نکنند و حتي ضد انگيزه هم باشند اما همه اين حاشيه ها در مقابل تصميمي که شما گرفته ايد اهميتي ندارد. کاري را با برنامه ريزي شروع کنيد و در ميان راه انعطاف پذير باشيد و تنها به يک حرفه چنگ نزنيد بلکه نسبت به راه هايي که در خلال کارتان، به ذهن تان مي رسد آگاه باشيد و امتحانش کنيد. ترس هاي زنانه شما با رعايت اين تکنيک ها به سرعت يک چشم بر هم زدن ناپديد خواهند شد باور کنيد.

 

 

 

بر ترست اينگونه غلبه کن

 

 

 

وقتي يک زن تصميم مي گيرد که وارد دنياي سرمايه گذاري شود بزرگ ترين ترس او، ترس از دنياي ناشناخته اي است که هيچ اطلاعي در موردش ندارد و مهم تر از همه بي تجربه بودن يکي از مشکلات شايع زنان در اين زمينه است. زنان به اين فکر مي کنند که هنگام مواجه شدن با مشکلات سرمايه گذاري، هيچ راه حلي ندارند و ممکن است در شروع کار، با ناکامي مواجه شوند. اما مردان هم مانند شما فکر مي کنند اما همانطور که گفتيم با کنترل ترس به دنبال راه هايي براي آرام کردن اوضاع به نفع خودشان هستند.

 

 

بايد قبل از هرچيز اين نکته را در ذهنتان بپرورانيد که اشتباه يک موضوع خيلي طبيعي در روند سرمايه گذاري است و اگر يک زن هستيد هرگز با اين ديدگاه وارد کار سرمايه گذاري نشويد که قرار است تجربه اي بدون شکست داشته باشيد. شما در خلال اشتباهات تان تجربه به دست خواهيد آورد. نگاهي به زندگي نامه و داستان موفقيت افراد موفق و مشهور دنيا بيندازيد و از راه و روش آن ها در مقابله با مشکلات، استفاده کنيد. مطمئن باشيد با اين کار و مرور ترس ها و ناکامي هاي اين دسته از افراد ترس شما هم به تدريج محو خواهد شد.

منبع:مجله تپش


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

راز بلندی انگشت حلقه مردان از سبابه چیست؟!
    زیست شناسان دانشگاه فلوریدای آمریكا موفق به كشف علت بلندتر بودن انگشت حلقه مردان از انگشت سبابه......
مردان بيش از زنان از سوسك مي ترسند!!!
    محققان انگلیسی اعلام کردند مردان بیش از زنان از سوسک‌ها می‌ترسند اما به دلیل بروز ندادن این ترس دچار......
به شوهر من نزديک نشويد
    از حس تملک زنانه چه مي دانيد؟حسادت نوعي خشم دروني است که مرتبه هايي از آن در همه افراد وجود دارد......
تكنيك‌هاي تنفسي براي زايمان
  نفس كشيدن و نفس‌نفس زدن: هنگامي كه عصبي، هيجان‌زده و ترسيده‌ايد، تنفس شما سطحي و تند مي‌شود. شانه‌هاي......
انواع کاندوم و نحوه استفاده از کاندوم
    کاندوم و انواع کاندوم کاندوم چیست؟ کاندوم به عنوان یک وسیله پیشگیری از بارداری راه عبور......
انواع کاندوم و نحوه استفاده از کاندوم
  کاندوم و انواع کاندوم کاندوم چیست؟ کاندوم به عنوان یک وسیله پیشگیری از بارداری راه عبور عفونت ها......
خانم ها: با جنبه های زنانه خود بیشتر آشنا شوید
      این روزها همه نسبت به مسائل جنسیتی حساس شده اند و نمی شود بدون ناراحت کردن کسی درمورد زنانه یا......
دوست داشتن خود
      وقتی شما خودتان را دوست بدارید، بطور خودکار از لحاظ جسمی، ذهنی و عاطفی از خود مراقبت خواهید کرد.......
آقایان درمورد لباس خانم هاچه نظری دارند؟
        همه ما میدانیم که برخورد زن ها و مردها نسبت به مد چگونه است .آنچه ما خانمها میپسندیم مردها از......
موهاى زائد و علل آن
موهاى زائد و علل آن برخی براى از بین بردن موهاى زائد به راه كارهاى مختلفى روى مى آورند، اما به سبب ترشح......

پخش اخبار زنده