تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲ خرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۱۹
دولت پیگیر تعهداتش باشد/ جوان‌گرایی کابینه مورد توجه دولتمردان قرار گیرد
به گزارش ایلنا، نشست مشترک نمایندگان حامی حسن روحانی بعدازظهر امروز با حضور محمد شریعتمداری رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی، مرتضی بانک، بیژن نامدار زنگنه و حسینعلی امیری و همچنین محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس و بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برگزار شد. پارسایی: ستاد رقیب می‌خواست نمایندگان حامی روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کند بهرام پارسایی، رییس ستاد نمایندگان حامی روحانی در این نشست گفت: تاثیرگذاری نمایندگان بر کسی پوشیده نیست، بعد از تشکیل ستاد انتخاباتی دکتر روحانی سه نفر از نمایندگان به عنوان اعضای ستاد وی انتخاب شدند و فعالیتشان را آغاز کردند.
او با بیان اینکه ستاد رقیب با همه قدرت به صحنه آمد، بیان کرد: ستاد رقیب می‌خواستند جوی ایجاد کنند که نمایندگان حامی دکتر روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کنند اما خوشبختانه همه نمایندگان موقعیت حساس کنونی را درک کردند و خود را مقابل مردم مسوول دانستند و با روشنگری در انتخاب مردم کمک بزرگی کردند.
پارسایی با بیان اینکه ۱۷ نفر از نمایندگانی که می توانستند در تهران حضور داشته باشند به عنوان شورای مرکزی ستاد نمایندگان انتخاب شدند، تصریح کرد: نمایندگان عضو ستاد بیش از ۲۶۰۰ سخنرانی در اقصی‌نقاط کشور داشتند و با توجه به نگرانی‌هایی که طیف مقابل ایجاد می‌کرد اما با اثرگذاری نمایندگان و با سخنرانی‌های آنها توانستیم نتیجه خوبی را دریافت کنیم.
او با اشاره به نشست نمایندگان با روحانی در مجلس خاطرنشان کرد: در این ستاد ۱۳۰ الی ۱۴۰ نماینده حضور پیدا کردند و حمایت خود را از آقای روحانی را اعلام کردند. نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: تک‌تک ما دین‌مان را به کشور با توجه به تکلیفی که واگذار شده بود ادا کردیم. پارسایی با تشکر از جهانگیری برای انصراف به موقع به نفع روحانی خاطرنشان کرد: از آقای سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی، آقای عارف و آقای ناطق نوری نیز برای پیام‌های حمایتی‌ و تاثیرگذاری‌شان تشکر می‌کنیم.
عارف: دولت پیگیر تعهداتش باشد محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید در این جلسه خاطرنشان کرد: این مردم بودند که در ۲۹ اردیبهشت حماسه آفریدند و این بار حماسه سوم و گام سوم را به جای خرداد در اردیبهشت تمام کردند. او با بیان اینکه تنگناهای زیادی وجود داشت، اظهار کرد: نگرانی‌هایی وجود داشت که ما نتوانیم گام سوم را همانند گام دوم و اول برداریم اما خوشبختانه ما گام سوم را بهتر از گام دوم برداشتیم و باید از مردم در این زمینه تشکر کرد.
عارف با اشاره به موفقیت لیست امید در انتخابات شوراها تاکید کرد: این دفعه چند لیست جعلی به اسم گفتمان امید بود اما مردم با درک سیاسی لیست اصلی امید را انتخاب کردند. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مسوولیت سنگینی به عهده دولت و مجلس است، گفت: ما نمی‌توانیم مطالبات مردم را پاسخگو نباشیم.
در حال حاضر مجلس هماهنگ است و دولت نیز باید مطالباتی را که مردم از خرداد ۹۲ باقی مانده است، پاسخگو باشد. رییس فراکسیون امید با تاکید بر اینکه دولت باید پیگیر تعهداتی که داده است، باشد، گفت: پیگیری و اجرایی کردن تعهدات بدون هماهنگی و همدلی دولت و مجلس امکان‌پذیر نیست. او جوانگرایی و توجه به مطالبات زنان و جوانان را از مهمترین مطالبات مردم و همچنین نمایندگان ملت عنوان کرد و گفت: سن متوسط دولت اول به هیچ‌وجه در دولت دوم مورد قبول نیست و دولت باید در دولت دوم جوانگرایی را مورد توجه قرار دهد.
عارف گفت: ما باید مطالبات مردم را پاسخگو باشیم که گام چهارم را که انتخابات سال ۹۸ است را موثرتر برداریم. علی نجفی خوشرودی نماینده بابل در این نشست گفت: علی‌رغم اینکه یکی از استان‌های کشور که وضعیتش نامطلوب ارزیابی شده بود، مازندران بود اما مردم مازندران با میانگین حدود ۶۳ درصد رای به آقای روحانی توانستند حماسه بزرگی را بیافرینند.
او با بیان اینکه بابل یکی از نقاط اصلی اصولگرایان در استان مازندران است، اظهار داشت: مردم بابل مشارکت ۸۳ درصدی در انتخابات داشتند. مسعود گودرزی نماینده ممسنی نیز در این نشست گفت: در یک روستای شهرستان ممسنی ۸۳۵ رای به صندوق ریخته شد و این ۸۳۵ رای تماماً با آقای روحانی بود. او تاکید کرد: ما باید از این پس پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.
بهروز نعمتی نماینده مردم تهران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از ستاد مرکزی اصولگرایان حامی روحانی افزود: این ستاد در همه شهرستان‌ها تشکیل شد و خوشبختانه ساماندهی خوبی در این بخش داشتیم. سخنگوی هیات رییسه مجلس تصریح کرد: ما چهار الی پنج کار عملیاتی را به کمک دولت و مجلس باید انجام دهیم و در این زمینه نیاز به وحدت و همدلی داریم.
همچنین عبدالکریم حسین‌زاده رییس ستاد اقوام و مذاهب دکتر روحانی که در این نشست مدیریت جلسه را برعهده داشت با تشکر از دکتر عارف گفت: از آقای عارف که انسجام ملی را در اخذ رای داشتند تشکر می‌کنیم. او با بیان اینکه زنگنه دیپلماسی نفتی را در کشور زنده کرده است، گفت: آقای زنگنه با تدبیر و عقلانیت دیپلماسی نفتی ما را باز گردانده‌اند و همین جای تشکر دارد.
همچنین وی در ادامه با تشکر از شریعتمداری تصریح کرد: ستاد مرکزی دکتر روحانی ستاد پاکی بود و توانست مقابل مسائل غیراخلاقی‌ای که رقیب ایجاد می‌کرد بایستد. او همچنین با تاکید بر اینکه نمی‌توان زحمات نمایندگان را نادیده گرفت، گفت: تمامی نمایندگان در استان‌ها و شهرستان‌ها صاحبان ستادهای دکتر روحانی بودند و تلاش‌های آنها فوق‌العاده بود.
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران نیز با تاکید بر اینکه در حال حاضر توپ در زمین ماست، گفت: ما باید در کشور شغل ایجاد کنیم و به تولید کمک کنیم. قطعا باید یک تیم اقتصادی مشترک در این زمینه ایجاد شود و دولت باید فکری به حال تیم اقتصادی‌اش و رفع ضعف‌های آنها در دوره بعد کند. جلال میرزایی نماینده ایلام نیز در این نشست تاکید کرد: ما باید حواسمان باشد که فضاسازی‌ها باعث نشود رای مردم برای تداوم تغییر به حاشیه برود.
همچنین محمدنعیم امینی‌فر نماینده مردم ایرانشهر نیز تصریح کرد: همواره رای قومیت‌ها و مذاهب به طرف اصلاحات بوده است ولی ما امسال مشکل بزرگی در جهت اقناع افراد داشتیم که خوشبختانه در نهایت جو به نفع آقای روحانی شد. او انتصاب عبدالکریم حسین‌زاده به عنوان رئیس ستاد اقوام روحانی را حرکت خوب دولت و پیام مثبت برای اقوام عنوان کرد و گفت: امیدواریم این پیام توسعه یابد.
همچنین پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران گفت: علی‌رغم ناملایماتی که مردم خوزستان در این مدت کشیدند اما رای مردم خوزستان به دولت آقای روحانی در این دور دوبرابر شده بود و ما این را به پای نجات مردم خوزستان می‌دانیم. اردشیر نوریان نماینده شهرکرد نیز در این نشست خاطرنشان کرد: ما چک سفیدامضا به دولت ندادیم و دولت باید از همین امروز فکری به حال مدیران ناتوان خود بکند.
رمضانعلی سبحانی‌فرد نماینده مردم سبزوار نیز در این نشست خاطرنشان کرد: کارت‌های هدیه، کارت سفر، کت و شلوار و تهدیدهای نظامی در طول تبلیغات انتخابات وضعیت استان خراسان را عجیب کرده بود اما با توجه به تمام این سختی‌ها مردم خراسان در روز آخر موجی ایجاد کردند و انرژی‌ای را به جامعه دادند.
ما از دولت می‌خواهیم که خراسان را فراموش نکند. عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر نیز در این نشست اظهار کرد: در این انتخابات ما حتی شاهد بودیم که در استان بوشهر اصلاح‌طلبان حامی رییسی شکل گرفت! او گفت: ما نمایندگان در این انتخابات خود را هزینه کردیم اما عقد اخوت با دولت نمی‌بندیم و وظیفه نمایندگی به قوت خود باقی است.
عبدالرضا هاشم‌زایی رئیس سنی مجلس نیز خاطرنشان کرد: ما هم به دنبال منافع ایدیولوژیک هستیم ولی آن را به منافع ملی پیوند می‌زنیم. او در ادامه از اصولگرایان معتدل خواست اتحاد خود را با لیست امید حفظ کنند. حیدرعلی عابدی نیز در این نشست خواستار تقدیر از فعالیت‌های فعالان استانی ستادهای دکتر روحانی شد.
پروانه مافی نماینده مردم تهران نیز اجرای برنامه ششم و برجام از سوی دولت را از مطالبات اصلی مردم عنوان کرد و گفت: این کار نیاز به جهت گیری دارد. او تاکید کرد: ما معتقدیم سیاست مشترک و واحدی باید در دولت وجود داشته باشد چراکه مردم شفافیت می‌خواهند. فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران نیز با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی دکتر روحانی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم خاطرنشان کرد: دکتر روحانی در نطق پیروزی از سیدمحمد خاتمی و مرحوم هاشمی یاد کرد و نشان داد با مردم میماند.
عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما نمایندگان در کنار مردم، مطالبه‌گر وعده‌های رییس‌جمهور هستیم

کد خبر: 811199  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

نوبخت:‌ تا ساعاتی دیگر مطالبات معلمان حق‌التدریسی و خرید خدمت پرداخت می‌شود تسنیم  ۵۱ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدریسی و خرید خدمت تا ساعات آینده خبر داد.نوبخت در توییت خود نوشته است: مطالبات #معلمان_حق‌التدریس و خریدخدمت، می‌بایست مازاد بر سقف قانونیِ 110درصد تخصیص...

اتفاق عجیب در شهرداری تبریز! جام نیوز  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرج قلیزاده هفته جاری در نشست شورای شهر تبریز اعلام کرد: شهرداری نیروهایی دارد که آنها را در قالب پاکبان جذب کرده و در ادامه آنها را به عنوان مامور در اختیار وزارت امور خارجه قرار داده است. وی افزود: در مجموعه شهرداری نیروهایی داریم که از ما حقوق دریافت می کنند اما در...

هلگا اشمید برای برجام نشان افتخار گرفت جام نیوز  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، 'هلگا اشمید' پس از دریافت این نشان طلا (Grand Decoration of Honour in Gold) که دولت اتریش آن را به پاس خدماتی به جمهوری اتریش به افرادی تقدیم می کند، قدردانی خود را از تاکید دولت اتریش بر اهمیت چندجانبه گرایی و دیپلماسی برای جلوگیری از مناقشه ها با توافق هایی مانند...

آیا اتحادیه اروپا می‌تواند برای نجات برجام مقابل ترامپ بایستد؟ / همه نگاه‌ها به مکرون است نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز الجزیره در ادامه آورده است: اتحادیه اروپا با داشتن یک انتخاب بین حفظ توافق ایران، که به عنوان یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک شناخته می شود و رویارویی با مهمترین متحد سیاسی خود، ایالات متحده آمریکا در چالشی بزرگ قرار گرفته است.از آنجا که این معامله در سال 2015 امضا شده است، اتحادیه اروپا...

ترکیه ورودی‌های شهر عفرین را به روی ساکنانش بست نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، نیروهای مسلح ترکیه امروز (سه‌شنبه) در سومین روز تسلط خود بر شهر عفرین در شمال غرب سوریه تدابیر امنیتی بی‌سابقه‌ای را لحاظ کردند، به طوریکه ورودی‌های شهر را بستند و مانع شدند غیرنظامیان و آن دسته از نیروهای "ارتش آزاد سوریه" (مخالفان مسلح سوریه)...

اتصال کرمانشاه به شبکه سراسری راه آهن کشور خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

اتصال کرمانشاه به شبکه سراسری راه آهن کشور به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با حضور در ایستگاه راه آهن کرمانشاه، ضمن بهره برداری از پروژه راه‌آهن فیروزان- کرمانشاه، دستور حرکت اولین قطار مسافربری از کرمانشاه به مقصد مشهد مقدس را صادر کرد. رئیس جمهور هنگام پرده‌برداری از یادمان...

حمله ترامپ به سپاه در پیام نوروزی دیپلماسی ایران  ۱ ساعت پیش

رئیس جمهور آمریکا که سعی می کند هیچ فرصتی را برای ابراز دیدگاه های ضدایرانی اش از دست ندهد، این بار فرا رسیدن نوروز و تبریک آن را فرصت مناسبی برای عقده گشایی علیه ایران قرار داد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا که سعی می کند هیچ فرصتی...

سفر محمد بن سلمان به عراق تهدیدی برای ایران نیست دیپلماسی ایران  ۱ ساعت پیش

سفر محمد بن سلمان به عراق تهدیدی برای ایران نیست حمید کاظمی، کارشناس مسائل خاورمیانه دیپلماسی ایرانی: سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به عراق طی روزهای اخیر یکی از داغترین سوژه های سیاسی در شبکه های اجتماعی در عراق شده و فعالان سیاسی و شهروندان به ابراز نظر در این خصوص می پردازند که حکایت از اهمیت این سفر دارد. برخی اهمیت این سفر...

عدم اعتماد مردم؛مشکل پیام رسان های داخلی شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /پروانه سلحشوری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و فراکسیون امید در خصوص اظهارات متفاوت در خصوص فیلترینگ تلگرام گفت: ما هم اخباری در این مورد شنیده ایم و امیدواریم خبر همانی باشد که سخنگوی شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده است، چون اگر غیر از این باشد هیچ کمکی به جامعه نخواهد شد به غیر...

نوبخت:‌ تا ساعاتی دیگر مطالبات معلمان حق‌التدریسی و خرید خدمت پرداخت می‌شود شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /سخنگوی دولت در توییت خود نوشت: مطالبات معلمان حق‌التدریس و خریدخدمت، می‌بایست مازاد بر سقف قانونیِ 110درصد تخصیص داده شده به آموزش‌ و پرورش پرداخت می‌شد، لذا نیازمند تمهیدات قانونی و تأمین منابع لازم بود. خوشبختانه این امر محقق و توسط خزانه به بانک ارسال و تا ساعات...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده