تعداد بازدید: ۳۰
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲ خرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۱۹
دولت پیگیر تعهداتش باشد/ جوان‌گرایی کابینه مورد توجه دولتمردان قرار گیرد
به گزارش ایلنا، نشست مشترک نمایندگان حامی حسن روحانی بعدازظهر امروز با حضور محمد شریعتمداری رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی، مرتضی بانک، بیژن نامدار زنگنه و حسینعلی امیری و همچنین محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس و بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برگزار شد. پارسایی: ستاد رقیب می‌خواست نمایندگان حامی روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کند بهرام پارسایی، رییس ستاد نمایندگان حامی روحانی در این نشست گفت: تاثیرگذاری نمایندگان بر کسی پوشیده نیست، بعد از تشکیل ستاد انتخاباتی دکتر روحانی سه نفر از نمایندگان به عنوان اعضای ستاد وی انتخاب شدند و فعالیتشان را آغاز کردند.
او با بیان اینکه ستاد رقیب با همه قدرت به صحنه آمد، بیان کرد: ستاد رقیب می‌خواستند جوی ایجاد کنند که نمایندگان حامی دکتر روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کنند اما خوشبختانه همه نمایندگان موقعیت حساس کنونی را درک کردند و خود را مقابل مردم مسوول دانستند و با روشنگری در انتخاب مردم کمک بزرگی کردند.
پارسایی با بیان اینکه ۱۷ نفر از نمایندگانی که می توانستند در تهران حضور داشته باشند به عنوان شورای مرکزی ستاد نمایندگان انتخاب شدند، تصریح کرد: نمایندگان عضو ستاد بیش از ۲۶۰۰ سخنرانی در اقصی‌نقاط کشور داشتند و با توجه به نگرانی‌هایی که طیف مقابل ایجاد می‌کرد اما با اثرگذاری نمایندگان و با سخنرانی‌های آنها توانستیم نتیجه خوبی را دریافت کنیم.
او با اشاره به نشست نمایندگان با روحانی در مجلس خاطرنشان کرد: در این ستاد ۱۳۰ الی ۱۴۰ نماینده حضور پیدا کردند و حمایت خود را از آقای روحانی را اعلام کردند. نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: تک‌تک ما دین‌مان را به کشور با توجه به تکلیفی که واگذار شده بود ادا کردیم. پارسایی با تشکر از جهانگیری برای انصراف به موقع به نفع روحانی خاطرنشان کرد: از آقای سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی، آقای عارف و آقای ناطق نوری نیز برای پیام‌های حمایتی‌ و تاثیرگذاری‌شان تشکر می‌کنیم.
عارف: دولت پیگیر تعهداتش باشد محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید در این جلسه خاطرنشان کرد: این مردم بودند که در ۲۹ اردیبهشت حماسه آفریدند و این بار حماسه سوم و گام سوم را به جای خرداد در اردیبهشت تمام کردند. او با بیان اینکه تنگناهای زیادی وجود داشت، اظهار کرد: نگرانی‌هایی وجود داشت که ما نتوانیم گام سوم را همانند گام دوم و اول برداریم اما خوشبختانه ما گام سوم را بهتر از گام دوم برداشتیم و باید از مردم در این زمینه تشکر کرد.
عارف با اشاره به موفقیت لیست امید در انتخابات شوراها تاکید کرد: این دفعه چند لیست جعلی به اسم گفتمان امید بود اما مردم با درک سیاسی لیست اصلی امید را انتخاب کردند. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مسوولیت سنگینی به عهده دولت و مجلس است، گفت: ما نمی‌توانیم مطالبات مردم را پاسخگو نباشیم.
در حال حاضر مجلس هماهنگ است و دولت نیز باید مطالباتی را که مردم از خرداد ۹۲ باقی مانده است، پاسخگو باشد. رییس فراکسیون امید با تاکید بر اینکه دولت باید پیگیر تعهداتی که داده است، باشد، گفت: پیگیری و اجرایی کردن تعهدات بدون هماهنگی و همدلی دولت و مجلس امکان‌پذیر نیست. او جوانگرایی و توجه به مطالبات زنان و جوانان را از مهمترین مطالبات مردم و همچنین نمایندگان ملت عنوان کرد و گفت: سن متوسط دولت اول به هیچ‌وجه در دولت دوم مورد قبول نیست و دولت باید در دولت دوم جوانگرایی را مورد توجه قرار دهد.
عارف گفت: ما باید مطالبات مردم را پاسخگو باشیم که گام چهارم را که انتخابات سال ۹۸ است را موثرتر برداریم. علی نجفی خوشرودی نماینده بابل در این نشست گفت: علی‌رغم اینکه یکی از استان‌های کشور که وضعیتش نامطلوب ارزیابی شده بود، مازندران بود اما مردم مازندران با میانگین حدود ۶۳ درصد رای به آقای روحانی توانستند حماسه بزرگی را بیافرینند.
او با بیان اینکه بابل یکی از نقاط اصلی اصولگرایان در استان مازندران است، اظهار داشت: مردم بابل مشارکت ۸۳ درصدی در انتخابات داشتند. مسعود گودرزی نماینده ممسنی نیز در این نشست گفت: در یک روستای شهرستان ممسنی ۸۳۵ رای به صندوق ریخته شد و این ۸۳۵ رای تماماً با آقای روحانی بود. او تاکید کرد: ما باید از این پس پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.
بهروز نعمتی نماینده مردم تهران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از ستاد مرکزی اصولگرایان حامی روحانی افزود: این ستاد در همه شهرستان‌ها تشکیل شد و خوشبختانه ساماندهی خوبی در این بخش داشتیم. سخنگوی هیات رییسه مجلس تصریح کرد: ما چهار الی پنج کار عملیاتی را به کمک دولت و مجلس باید انجام دهیم و در این زمینه نیاز به وحدت و همدلی داریم.
همچنین عبدالکریم حسین‌زاده رییس ستاد اقوام و مذاهب دکتر روحانی که در این نشست مدیریت جلسه را برعهده داشت با تشکر از دکتر عارف گفت: از آقای عارف که انسجام ملی را در اخذ رای داشتند تشکر می‌کنیم. او با بیان اینکه زنگنه دیپلماسی نفتی را در کشور زنده کرده است، گفت: آقای زنگنه با تدبیر و عقلانیت دیپلماسی نفتی ما را باز گردانده‌اند و همین جای تشکر دارد.
همچنین وی در ادامه با تشکر از شریعتمداری تصریح کرد: ستاد مرکزی دکتر روحانی ستاد پاکی بود و توانست مقابل مسائل غیراخلاقی‌ای که رقیب ایجاد می‌کرد بایستد. او همچنین با تاکید بر اینکه نمی‌توان زحمات نمایندگان را نادیده گرفت، گفت: تمامی نمایندگان در استان‌ها و شهرستان‌ها صاحبان ستادهای دکتر روحانی بودند و تلاش‌های آنها فوق‌العاده بود.
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران نیز با تاکید بر اینکه در حال حاضر توپ در زمین ماست، گفت: ما باید در کشور شغل ایجاد کنیم و به تولید کمک کنیم. قطعا باید یک تیم اقتصادی مشترک در این زمینه ایجاد شود و دولت باید فکری به حال تیم اقتصادی‌اش و رفع ضعف‌های آنها در دوره بعد کند. جلال میرزایی نماینده ایلام نیز در این نشست تاکید کرد: ما باید حواسمان باشد که فضاسازی‌ها باعث نشود رای مردم برای تداوم تغییر به حاشیه برود.
همچنین محمدنعیم امینی‌فر نماینده مردم ایرانشهر نیز تصریح کرد: همواره رای قومیت‌ها و مذاهب به طرف اصلاحات بوده است ولی ما امسال مشکل بزرگی در جهت اقناع افراد داشتیم که خوشبختانه در نهایت جو به نفع آقای روحانی شد. او انتصاب عبدالکریم حسین‌زاده به عنوان رئیس ستاد اقوام روحانی را حرکت خوب دولت و پیام مثبت برای اقوام عنوان کرد و گفت: امیدواریم این پیام توسعه یابد.
همچنین پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران گفت: علی‌رغم ناملایماتی که مردم خوزستان در این مدت کشیدند اما رای مردم خوزستان به دولت آقای روحانی در این دور دوبرابر شده بود و ما این را به پای نجات مردم خوزستان می‌دانیم. اردشیر نوریان نماینده شهرکرد نیز در این نشست خاطرنشان کرد: ما چک سفیدامضا به دولت ندادیم و دولت باید از همین امروز فکری به حال مدیران ناتوان خود بکند.
رمضانعلی سبحانی‌فرد نماینده مردم سبزوار نیز در این نشست خاطرنشان کرد: کارت‌های هدیه، کارت سفر، کت و شلوار و تهدیدهای نظامی در طول تبلیغات انتخابات وضعیت استان خراسان را عجیب کرده بود اما با توجه به تمام این سختی‌ها مردم خراسان در روز آخر موجی ایجاد کردند و انرژی‌ای را به جامعه دادند.
ما از دولت می‌خواهیم که خراسان را فراموش نکند. عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر نیز در این نشست اظهار کرد: در این انتخابات ما حتی شاهد بودیم که در استان بوشهر اصلاح‌طلبان حامی رییسی شکل گرفت! او گفت: ما نمایندگان در این انتخابات خود را هزینه کردیم اما عقد اخوت با دولت نمی‌بندیم و وظیفه نمایندگی به قوت خود باقی است.
عبدالرضا هاشم‌زایی رئیس سنی مجلس نیز خاطرنشان کرد: ما هم به دنبال منافع ایدیولوژیک هستیم ولی آن را به منافع ملی پیوند می‌زنیم. او در ادامه از اصولگرایان معتدل خواست اتحاد خود را با لیست امید حفظ کنند. حیدرعلی عابدی نیز در این نشست خواستار تقدیر از فعالیت‌های فعالان استانی ستادهای دکتر روحانی شد.
پروانه مافی نماینده مردم تهران نیز اجرای برنامه ششم و برجام از سوی دولت را از مطالبات اصلی مردم عنوان کرد و گفت: این کار نیاز به جهت گیری دارد. او تاکید کرد: ما معتقدیم سیاست مشترک و واحدی باید در دولت وجود داشته باشد چراکه مردم شفافیت می‌خواهند. فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران نیز با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی دکتر روحانی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم خاطرنشان کرد: دکتر روحانی در نطق پیروزی از سیدمحمد خاتمی و مرحوم هاشمی یاد کرد و نشان داد با مردم میماند.
عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما نمایندگان در کنار مردم، مطالبه‌گر وعده‌های رییس‌جمهور هستیم

کد خبر: 811199  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

لایحه برگزیت دولت انگلیس تصویب شد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، بارونس اوانز رئیس مجلس اعیان اظهار داشت که لایحه برگزیت به میزان زیادی موردبحث و بررسی قرار گرفته و مجلس اعیان اکنون وظیفه دارد که دیدگاه مجلس عوام را تائید کند.مجلس عوام انگلیس ساعاتی قبل، برای دومین بار اصلاحیه مطرح‌شده از سوی مجلس اعیان را نپذیرفت و برای سومین بار به...

کره جنوبی رزمایش رایانه ای خود را متوقف کرد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا این رزمایش شبیه سازی شده که برای روزهای آینده برنامه ریزی شده بود به دلیل «بهبود روابط دو کره و تلاش برای جلوگیری از تشدید تنش ها در شبه جزیره کره» متوقف شده است.پیش از این ارتش های آمریکا و کره جنوبی گفته بودند رزمایش سالانه 'اولچی فریدام' را در سال جاری میلادی برگزار نمی کنند.با این...

شادی مردم تهران برای شکست غیرتمندانه مقابل اسپانیا ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، وقتی صدای سوت پایان «آنوتونیو کوئن ها» داور اروگوئه ای به نشان پایان بازی دو تیم ایران و اسپانیا به صدا در آمد، تابلوی ورزشگاه کازان روسیه نتیجه یک بر صفر به سود ماتادورها را نشان می داد ولی در تهران مردم به پاس قدردانی از بازی خوب ملی پوشان ایران سوت های دیگری را نواختند.بوق های هواداران...

ایرانیان یکصدا بچه ها مچکریم سردادند ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش بامداد پنجشنبه خبرنگار ایرنا از خیابان های تهران، جمع زیادی از شهروندان پس از بازی خوب و قابل قبول ملی پوشان تیم فوتبال در برابر اسپانیا با در دست داشتن پرچم 3 رنگ کشورمان به خیابان های اصلی و میادین پایتخت آمدند و با فریادهای «بچه ها مچکریم» ، «حمایت حمایت» و «گل کاشتید، گل کاشتید» این تلاش...

حباب‌بازی غیرقابل هضم برخی دولتمردان نامه  ۴ ساعت پیش

آفتاب یزد در گزارشی نوشت: این روزها کم نیستند افرادی که منتقد وضعیت اقتصادی هستند و این شرایط نامناسب اقتصادی، برای آنها مشکلات عدیده‌ای از زندگی روزمره تا کسب و کارشان ایجاد کرده است.این مشکلات با افزایش قیمت عجیب و کم‌سابقه دلار آغاز شد، به صعود ناگهانی قیمت مسکن منجر شد و نهایتا بازار طلا و سکه را...

هتل واقعی ترامپ/ عکس نامه  ۴ ساعت پیش

var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain']...

اتحادیه اروپا مصمم تر از همیشه درصدد حفظ برجام خواهد بود خبرگزاری برنا  ۴ ساعت پیش

اتحادیه اروپا مصمم تر از همیشه درصدد حفظ برجام خواهد بود به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه سفر خود به نروژ با خانم هلگا اشمید دبیرکل بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد. صالحی در این ملاقات با تاکید بر اهمیت درک چندصدایی در جمهوری اسلامی ایران توافق برجام...

صالحی از خروج شتابزده برخی شرکتهای اروپایی انتقاد کرد خبرگزاری برنا  ۴ ساعت پیش

صالحی از خروج شتابزده برخی شرکتهای اروپایی انتقاد کرد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه سفر خود به نروژ با اینه اریکسن سوریده وزیر امور خارجه نروژ دیدار و گفتگو نمود. وزیر امور خارجه نروژ در این دیدار با تشریح مواضع کشورش در قبال برجام اعلام داشت نروژ در کنار اتحادیه...

امروز باید گلایه ها و رقابت ها باید کنار گذاشته شود شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (چهارشنبه) در نشستی با رئیس، معاونان و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما که حدود سه ساعت به طول انجامید، با بیان این که مدیران صدا و سیما در شرایط کنونی مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و با آگاهی نسبت به آن با تمام توان به وظایف خود عمل می‌کنند، ‌اظهار...

کاپیتان تیم اسپانیا: جو ورزشگاه کارمان را دشوار کرد ایرنا  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ «سرخیو راموس» بامداد پنجشنبه پس از برتری یک بر صفر اسپانیا برابر ایران، در سخنانی اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که ایران در این دیدار وقت کشی زیادی انجام داد اما خوشحالم که توانستیم برنده شویم.وی افزود: جو ورزشگاه کاملا به سود حریف بود و توانستیم خونسردی و تمرکزمان را حفظ...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده