تعداد بازدید: ۴۳
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲ خرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۱۹
دولت پیگیر تعهداتش باشد/ جوان‌گرایی کابینه مورد توجه دولتمردان قرار گیرد
به گزارش ایلنا، نشست مشترک نمایندگان حامی حسن روحانی بعدازظهر امروز با حضور محمد شریعتمداری رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی، مرتضی بانک، بیژن نامدار زنگنه و حسینعلی امیری و همچنین محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس و بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برگزار شد. پارسایی: ستاد رقیب می‌خواست نمایندگان حامی روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کند بهرام پارسایی، رییس ستاد نمایندگان حامی روحانی در این نشست گفت: تاثیرگذاری نمایندگان بر کسی پوشیده نیست، بعد از تشکیل ستاد انتخاباتی دکتر روحانی سه نفر از نمایندگان به عنوان اعضای ستاد وی انتخاب شدند و فعالیتشان را آغاز کردند.
او با بیان اینکه ستاد رقیب با همه قدرت به صحنه آمد، بیان کرد: ستاد رقیب می‌خواستند جوی ایجاد کنند که نمایندگان حامی دکتر روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کنند اما خوشبختانه همه نمایندگان موقعیت حساس کنونی را درک کردند و خود را مقابل مردم مسوول دانستند و با روشنگری در انتخاب مردم کمک بزرگی کردند.
پارسایی با بیان اینکه ۱۷ نفر از نمایندگانی که می توانستند در تهران حضور داشته باشند به عنوان شورای مرکزی ستاد نمایندگان انتخاب شدند، تصریح کرد: نمایندگان عضو ستاد بیش از ۲۶۰۰ سخنرانی در اقصی‌نقاط کشور داشتند و با توجه به نگرانی‌هایی که طیف مقابل ایجاد می‌کرد اما با اثرگذاری نمایندگان و با سخنرانی‌های آنها توانستیم نتیجه خوبی را دریافت کنیم.
او با اشاره به نشست نمایندگان با روحانی در مجلس خاطرنشان کرد: در این ستاد ۱۳۰ الی ۱۴۰ نماینده حضور پیدا کردند و حمایت خود را از آقای روحانی را اعلام کردند. نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: تک‌تک ما دین‌مان را به کشور با توجه به تکلیفی که واگذار شده بود ادا کردیم. پارسایی با تشکر از جهانگیری برای انصراف به موقع به نفع روحانی خاطرنشان کرد: از آقای سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی، آقای عارف و آقای ناطق نوری نیز برای پیام‌های حمایتی‌ و تاثیرگذاری‌شان تشکر می‌کنیم.
عارف: دولت پیگیر تعهداتش باشد محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید در این جلسه خاطرنشان کرد: این مردم بودند که در ۲۹ اردیبهشت حماسه آفریدند و این بار حماسه سوم و گام سوم را به جای خرداد در اردیبهشت تمام کردند. او با بیان اینکه تنگناهای زیادی وجود داشت، اظهار کرد: نگرانی‌هایی وجود داشت که ما نتوانیم گام سوم را همانند گام دوم و اول برداریم اما خوشبختانه ما گام سوم را بهتر از گام دوم برداشتیم و باید از مردم در این زمینه تشکر کرد.
عارف با اشاره به موفقیت لیست امید در انتخابات شوراها تاکید کرد: این دفعه چند لیست جعلی به اسم گفتمان امید بود اما مردم با درک سیاسی لیست اصلی امید را انتخاب کردند. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مسوولیت سنگینی به عهده دولت و مجلس است، گفت: ما نمی‌توانیم مطالبات مردم را پاسخگو نباشیم.
در حال حاضر مجلس هماهنگ است و دولت نیز باید مطالباتی را که مردم از خرداد ۹۲ باقی مانده است، پاسخگو باشد. رییس فراکسیون امید با تاکید بر اینکه دولت باید پیگیر تعهداتی که داده است، باشد، گفت: پیگیری و اجرایی کردن تعهدات بدون هماهنگی و همدلی دولت و مجلس امکان‌پذیر نیست. او جوانگرایی و توجه به مطالبات زنان و جوانان را از مهمترین مطالبات مردم و همچنین نمایندگان ملت عنوان کرد و گفت: سن متوسط دولت اول به هیچ‌وجه در دولت دوم مورد قبول نیست و دولت باید در دولت دوم جوانگرایی را مورد توجه قرار دهد.
عارف گفت: ما باید مطالبات مردم را پاسخگو باشیم که گام چهارم را که انتخابات سال ۹۸ است را موثرتر برداریم. علی نجفی خوشرودی نماینده بابل در این نشست گفت: علی‌رغم اینکه یکی از استان‌های کشور که وضعیتش نامطلوب ارزیابی شده بود، مازندران بود اما مردم مازندران با میانگین حدود ۶۳ درصد رای به آقای روحانی توانستند حماسه بزرگی را بیافرینند.
او با بیان اینکه بابل یکی از نقاط اصلی اصولگرایان در استان مازندران است، اظهار داشت: مردم بابل مشارکت ۸۳ درصدی در انتخابات داشتند. مسعود گودرزی نماینده ممسنی نیز در این نشست گفت: در یک روستای شهرستان ممسنی ۸۳۵ رای به صندوق ریخته شد و این ۸۳۵ رای تماماً با آقای روحانی بود. او تاکید کرد: ما باید از این پس پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.
بهروز نعمتی نماینده مردم تهران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از ستاد مرکزی اصولگرایان حامی روحانی افزود: این ستاد در همه شهرستان‌ها تشکیل شد و خوشبختانه ساماندهی خوبی در این بخش داشتیم. سخنگوی هیات رییسه مجلس تصریح کرد: ما چهار الی پنج کار عملیاتی را به کمک دولت و مجلس باید انجام دهیم و در این زمینه نیاز به وحدت و همدلی داریم.
همچنین عبدالکریم حسین‌زاده رییس ستاد اقوام و مذاهب دکتر روحانی که در این نشست مدیریت جلسه را برعهده داشت با تشکر از دکتر عارف گفت: از آقای عارف که انسجام ملی را در اخذ رای داشتند تشکر می‌کنیم. او با بیان اینکه زنگنه دیپلماسی نفتی را در کشور زنده کرده است، گفت: آقای زنگنه با تدبیر و عقلانیت دیپلماسی نفتی ما را باز گردانده‌اند و همین جای تشکر دارد.
همچنین وی در ادامه با تشکر از شریعتمداری تصریح کرد: ستاد مرکزی دکتر روحانی ستاد پاکی بود و توانست مقابل مسائل غیراخلاقی‌ای که رقیب ایجاد می‌کرد بایستد. او همچنین با تاکید بر اینکه نمی‌توان زحمات نمایندگان را نادیده گرفت، گفت: تمامی نمایندگان در استان‌ها و شهرستان‌ها صاحبان ستادهای دکتر روحانی بودند و تلاش‌های آنها فوق‌العاده بود.
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران نیز با تاکید بر اینکه در حال حاضر توپ در زمین ماست، گفت: ما باید در کشور شغل ایجاد کنیم و به تولید کمک کنیم. قطعا باید یک تیم اقتصادی مشترک در این زمینه ایجاد شود و دولت باید فکری به حال تیم اقتصادی‌اش و رفع ضعف‌های آنها در دوره بعد کند. جلال میرزایی نماینده ایلام نیز در این نشست تاکید کرد: ما باید حواسمان باشد که فضاسازی‌ها باعث نشود رای مردم برای تداوم تغییر به حاشیه برود.
همچنین محمدنعیم امینی‌فر نماینده مردم ایرانشهر نیز تصریح کرد: همواره رای قومیت‌ها و مذاهب به طرف اصلاحات بوده است ولی ما امسال مشکل بزرگی در جهت اقناع افراد داشتیم که خوشبختانه در نهایت جو به نفع آقای روحانی شد. او انتصاب عبدالکریم حسین‌زاده به عنوان رئیس ستاد اقوام روحانی را حرکت خوب دولت و پیام مثبت برای اقوام عنوان کرد و گفت: امیدواریم این پیام توسعه یابد.
همچنین پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران گفت: علی‌رغم ناملایماتی که مردم خوزستان در این مدت کشیدند اما رای مردم خوزستان به دولت آقای روحانی در این دور دوبرابر شده بود و ما این را به پای نجات مردم خوزستان می‌دانیم. اردشیر نوریان نماینده شهرکرد نیز در این نشست خاطرنشان کرد: ما چک سفیدامضا به دولت ندادیم و دولت باید از همین امروز فکری به حال مدیران ناتوان خود بکند.
رمضانعلی سبحانی‌فرد نماینده مردم سبزوار نیز در این نشست خاطرنشان کرد: کارت‌های هدیه، کارت سفر، کت و شلوار و تهدیدهای نظامی در طول تبلیغات انتخابات وضعیت استان خراسان را عجیب کرده بود اما با توجه به تمام این سختی‌ها مردم خراسان در روز آخر موجی ایجاد کردند و انرژی‌ای را به جامعه دادند.
ما از دولت می‌خواهیم که خراسان را فراموش نکند. عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر نیز در این نشست اظهار کرد: در این انتخابات ما حتی شاهد بودیم که در استان بوشهر اصلاح‌طلبان حامی رییسی شکل گرفت! او گفت: ما نمایندگان در این انتخابات خود را هزینه کردیم اما عقد اخوت با دولت نمی‌بندیم و وظیفه نمایندگی به قوت خود باقی است.
عبدالرضا هاشم‌زایی رئیس سنی مجلس نیز خاطرنشان کرد: ما هم به دنبال منافع ایدیولوژیک هستیم ولی آن را به منافع ملی پیوند می‌زنیم. او در ادامه از اصولگرایان معتدل خواست اتحاد خود را با لیست امید حفظ کنند. حیدرعلی عابدی نیز در این نشست خواستار تقدیر از فعالیت‌های فعالان استانی ستادهای دکتر روحانی شد.
پروانه مافی نماینده مردم تهران نیز اجرای برنامه ششم و برجام از سوی دولت را از مطالبات اصلی مردم عنوان کرد و گفت: این کار نیاز به جهت گیری دارد. او تاکید کرد: ما معتقدیم سیاست مشترک و واحدی باید در دولت وجود داشته باشد چراکه مردم شفافیت می‌خواهند. فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران نیز با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی دکتر روحانی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم خاطرنشان کرد: دکتر روحانی در نطق پیروزی از سیدمحمد خاتمی و مرحوم هاشمی یاد کرد و نشان داد با مردم میماند.
عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما نمایندگان در کنار مردم، مطالبه‌گر وعده‌های رییس‌جمهور هستیم

کد خبر: 811199  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

برنامه های مراسم سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی در جزیره کیش اعلام شد ایرنا  ۱۲ دقیقه پیش

بنابر اعلام ستاد نماز جمعه کیش همزمان با سراسر کشور مراسم سوگواری ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور هیأت مذهبی از ساعت 11 صبح روز چهارشنبه 28 شهریور همراه با برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد خاتم الانبیاء (ص) کیش برگزار می شود.همچنین مراسم سوگواری شب عاشورای حسینی با حضور دلباختگان و عاشقان...

عزاداری ایرانیان مقیم شرق آسیا در شب تاسوعای حسینی ایرنا  ۱۲ دقیقه پیش

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، این مراسم امشب در مالزی با حضور مرضیه افخم سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور در مرکز ام سی ای کوالالامپور و جمع کثیری از ایرانیان و اتباع افغانی وشیعیان مقیم مالزی برگزار شد.ایرانیان مقیم مالزی که از شب اول ماه محرم در رایزنی فرهنگی کشورمان مراسم عزاداری امام شهیدان را...

رایزنی ظریف و چاووش اوغلو در مورد جزییات توافق ادلب ایلنا  ۱۳ دقیقه پیش

رایزنی ظریف و چاووش اوغلو در مورد جزییات توافق ادلببه گزارش ایلنا، در تماس تلفنی مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با محمدجواد ظریف، طرفین درخصوص جزئیات "توافق ادلب " که به دنبال مذاکرات در آنکارا، تهران و سوچی حاصل شد، گفتگو و تبادل نظر کردند.‌ طرفین همچنین توافق کردند تا جزییات توافق را در نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایران،...

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی در حضور رهبرانقلاب در حال برگزاری است خبرگزاری فارس  ۱۹ دقیقه پیش

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس،‌ مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی (رحمه‌الله) با حضور هزاران نفر از مردم عزادار، جمعی از مسئولان کشور و رهبر انقلاب اسلامی در حال برگزاری است. این مراسم با مرثیه‌سرائی علی انسانی آغاز شده و حجت‌الاسلام ناصر رفیعی و محمود کریمی به سخنرانی...

شعار پیاده روی اربعین امسال اعلام شد تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، نشست شورای راهبردی اربعین حسینی به ریاست ذوالفقاری عصر امروز(سه شنبه) در محل وزارت کشور برگزار شد.این نشست با هدف تسهیل و روان‌سازی امور مربوط به اربعین حسینی و بهره‌گیری از نقطه‌نظرات تخصصی اعضای شورا برگزار شد.در این نشست پس از بحث و بررسی جامع،...

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی دفتر نشر آثار رهبری  ۱ ساعت پیش

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی (رحمه‌الله) با حضور هزاران نفر از مردم عزادار، جمعی از مسئولان کشور و رهبر انقلاب اسلامی در حال برگزاری است.این مراسم هم‌اکنون با مرثیه‌سرائی آقای علی انسانی آغاز شده‌است و در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی و آقای محمود کریمی...

ظریف و چاووش اوغلو در مورد توافق ادلب رایزنی کردند خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

ظریف و چاووش اوغلو در مورد توافق ادلب رایزنی کردند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، در تماس تلفنی مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با محمد جواد ظریف، طرفین در خصوص جزئیات " توافق ادلب " که به دنبال مذاکرات در آنکارا، تهران و سوچی حاصل شد، گفتگو و تبادل نظر کردند.‌ طرفین همچنین توافق کردند تا جزییات توافق را در...

محکومیت مدیرکل گمرک اسبق بوشهر به ۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و یک میلیارد تومان جزای نقدی آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  علی حسن‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر برخورد با متخلفان در همه سطوح جامعه اظهار داشت: تخلف در هر دستگاهی مورد رصد و تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرد و قاطعانه و بدون هیچ اغماضی با افراد متخلف برخورد می‌شود.وی به دستگیری شبکه ارتشاء و اخذ رشوه در گمرک بوشهر اشاره...

همدردی وزیر راه با خانواده جانباختگان سانحه اتوبوس آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی، با تسلیت درگذشت تعدادی از هم وطنانمان در سانحه برخورد اتوبوس مسافری با تانکر سوخت در محور نطنز – کاشان در ایام عزاداری و سوگواری و شهادت مظلومانه سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) تاکید کرد: این ضایعه دردناک را به ملت...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده